Cryogas


Cryogas – główny wykonawca stacji LNG/CNG oraz dostawca LNG
Cryogas M&T Poland S.A. to dostawca gazu ziemnego, specjalizujący się w dystrybucji LNG. Firma ma w swojej ofercie dostawy LNG dla dystrybutorów, jak i bezpośrednich odbiorców.
Dostawy realizowane są własną flotą nowych, kriogenicznych cystern drogowych.
Oferta firmy Cryogas skierowana jest do klientów wykorzystujących LNG / CNG do napędu pojazdów, a także instalacji przemysłowych, tymczasowego zasilania gazem ziemnym lub innych celów technologicznych. Wraz z dostawami gazu, Cryogas oferuje wykonanie prac projektowych, budowlano-montażowych oraz nadzór nad eksploatacją urządzeń instalacji do tankowania lub regazyfikacji. Firma realizuje również projekty w zakresie bunkrowania LNG do jednostek pływających.

Cryogas – LNG dla transportu drogowego w Polsce
Obecnie na terenie Polski funkcjonują dwie stacje tankowania LNG wykonane przez Cryogas. Pierwsza z nich została oddana do eksploatacji w październiku 2014 roku i obecnie tankuje flotę autobusów miejskich w Olsztynie. Druga to ogólnodostępna stacja LNG/CNG w Śremie.
Cryogas wspólnie z IKEA i Iveco w 2015 roku zrealizował także testy drogowe ciężarówek zasilanych LNG. W przeciągu 3 miesięcy firma wykonała wszystkie czynności konieczne do uruchomienia tymczasowego punktu tankowania LNG. Następnie przez 6 miesięcy firma prowadziła obsługę stacji i tankowanie pojazdów. Szczegółowy raport podsumowujący przeprowadzane testy można zobaczyć tutaj.


CARGAZ BIS


Cargaz.jpg